Dzień Seniora – „Bezpieczny Senior”

22/10/2022

Sobota 22 października była w Maltańskim Ośrodku Geriatryczno – Gerontologicznym dniem szczególnym, żeby nie powiedzieć Świętem. Po wielu (bardzo wielu) miesiącach Seniorzy – beneficjenci Ośrodka mogli spotkać się na żywo, w dodatku – w bardzo licznym, ponad 60. osobowym gronie.

Pierwszą częścią spotkania był wykład z cyklu „Bezpieczny Senior”. Przedstawiciel Straży Pożarnej przybliżył zebranym problematykę związaną z niebezpieczeństwami związanymi szczególnie z okresem jesienno – zimowym. Temat główny – to „Czujka na straży”. Po wykładzie Seniorzy zadawali pytania dotyczące indywidualnych problemów i wątpliwości.

Część druga – to Dzień Seniora. Była okazja do wspomnień z – jak ustaliliśmy – dziewięcioletniej już działalności Ośrodka. Zaprezentowane zostały zdjęcia ze spotkań, wspólnych wycieczek, warsztatów rękodzielniczych, zajęć tematycznych i fizjoterapii.

Ważną częścią wydarzenia było podsumowanie kolejnej edycji konkursu fotograficznego . Tym razem Seniorom zaproponowaliśmy temat : „Lato pachnące miętą, lato koloru malin…”. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami.

Przy kawie i cieście wspólnie snuliśmy życiowe rozważania, rozmawialiśmy o bieżących wydarzeniach. Mieliśmy też okazję poznać bliżej beneficjentów, którzy dołączyli do naszej grupy w ostatnim czasie.