X Maltański Koncert Charytatywny
odbył się 19.X.2018r.
Projekt Edukacyjny
Poznajemy Poznań
Dom Pomocy Maltańskiej
Puszczykowo
Maltańskie Gabinety Specjalistyczne
Poznań - Komandoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Komandoria
Maltański Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny
Poznań - Komandoria
Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza |dq|Oratorium Maltańskie|dq|
Poznań - Komadoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Ławica


 

Szanowni Państwo, 

Filharmonia Poznańska oraz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich już po raz ósmy organizują „Maltański Koncert Charytatywny”, który odbędzie się w Poznaniu w dniu 18 listopada 2016 roku.
Dochód z tego Koncertu przeznaczony zostanie na Maltańskie projekty dla Seniorów.
 
Z przyjemnością informujemy, że patronat nad Koncertem objęli:
 
JE Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
 
JE Vincenzo Manno
Ambasador Zakonu Maltańskiego w Polsce
 
Pan Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
 
Pan Jacek Jaśkowiak
Prezydent Miasta Poznania
 
JM prof. dr hab. Andrzej Lesicki
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 
JM prof. dr hab. Andrzej Tykarski
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
 
 
 
 
 
VIII MALTAŃSKI 
KONCERT CHARYTATYWNY
GWIAZDY ŚWIATOWYCH ESTRAD
 
18 listopada 2016 roku 
godz. 19, Aula Uniwersytecka
 
PROGRAM
 
Nikolaj ZNAIDER – skrzypce, dyrygent  
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
 
 
 
Wolfgang Amadeus Mozart
I Koncert skrzypcowy B-dur KV 207
Wolfgang Amadeus Mozart
 IV Koncert skrzypcowy D-dur KV 218
Piotr Czajkowski 
IV Symfonia f-moll op.36
 
 

Darczyńcy, Sponsorzy i Partnerzy Strategiczni Koncertu:
 
Fundacja ENEA
Jeronimo Martins Polska S. A.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu
PERN S. A.
Top Farms Sp. z o. o.
UTAL Sp. z o. o.
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k.
 
Darczyńcy, Sponsorzy i Partnerzy Koncertu:
 
Bank Ochrony Środowiska S. A.
Bazar Poznański S. A.
Deloitte Sp. z o. o.
Elbudprojekt Sp. z o. o.
Hörmann Polska Sp. z o. o.
Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o. o.
Mielżyński Sp. z o. o.
Nord Partner Sp. z o. o.
OT Logistics S. A.
Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o. o.
Święty Wojciech Dom Medialny Sp. z o. o.
Terlan Sp. z o. o .
Veolia Energia Poznań S. A.
 
Partnerzy Medialni Koncertu: 
Przewodnik Katolicki
Radio Emaus
Radio Merkury
TVP Poznań
 
 
Osoba do kontaktu: 
Anna Hojda - Nowak, 
Tel.: 505 172 902 
 
W ramach projektu pod nazwą "Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie" realizowanego przez Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SP ZOZ w Poznaniu, poszliśmy do Opery na przedstawienie "Upiór w orkiestrze".
Sztuka w przystępny sposób przedstawiała perypetie orkiestry symfonicznej i jej dyrektora, który miał problem z pewnym upiorem, narzekającym na hałas w jego domu, czyli filharmonii. Tytułowy bohater robił więc różnego rodzaju psikusy, by przeszkodzić muzykom w graniu koncertów. Gonitwa za upiorem i śledzenie go stanowiły ważny i zabawny element fabuły. Zaskakujące zakończenie bardzo podobało się naszym podopiecznym.
Sztuka była również doskonałym działaniem edukacyjnym, przedstawiającym nazwy poszczególnych instrumentów muzycznych, ale także prezentującym utwory muzyczne największych światowych kompozytorów. Orkiestrze przewodniczył znany dyrygent Marcin Sompoliński, a narratorem w przedstawieniu był Tomasz Raczkiewicz.
Publiczność przyjęła przedstawienie z ogromnym entuzjazmem, a na koniec rozległy się gromkie brawa. Miłym akcentem były także gadżety rozdawane przez organizatorów naszym podopiecznym. Wyjście do opery można więc zaliczyć do wielce udanych.
 
9 marca 2015 roku spotkał nasze warsztaty przy ul. Świętojańskiej ogromny zaszczyt gościć księdza biskupa Zdzisława Fortuniaka, który przyszedł odwiedzić nas i zobaczyć, jak wygląda codzienna praca z podopiecznymi. Towarzyszył mu proboszcz parafii pw. Św. Jana Jerozolimskiego za Murami ksiądz Paweł Deskur oraz pan Stanisław Górski- kawaler maltański- wicedyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Ugościliśmy przybyłych pysznymi rogalikami i nie tylko. Wszystkie potrawy przygotowywała grupa podopiecznych z pracowni Gospodarstwa Domowego u pani Wioletty Kauzer. Podczas spotkania z pracownikami i podopiecznymi nasza kierownik Anna Hojda-Nowak oprowadziła księdza biskupa oraz proboszcza po wszystkich pracowniach, przedstawiając w kilku słowach ich zakres i profil. Goście w ciepłych i serdecznych słowach rozmawiali ze wszystkimi, wyrażając zrozumienie i akceptację dla naszej codziennej pracy. Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z biskupem Fortuniakiem i księdzem Deskurem. Pożegnanie było niezwykle serdeczne z nadzieją na kolejną wizytę w warsztatach. Spotkanie było wzruszające, miłe i bardzo serdeczne.
 
 
Zlot Talentów 2015
18 września w  Lubońskim Ośrodku Sportu i rekreacji odbyła się uroczysta Gala podsumowująca kilkumiesięczne przygotowania- w ramach projektu  Zlot Talentów. Organizatorem  zadania była Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu; natomiast bezpośrednim realizatorem  był  Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Projekt sfinansowany został ze środków Powiatu Poznańskiego. 
Niepełnosprawni artyści, mieszkańcy powiatu poznańskiego w tym roku przygotowywali się do niej w kilku kategoriach: mała forma teatralna, prezentacje wokalne, teledyski i  proza (tematy : „Mój ulubiony bohater filmowy” i  „Mój ulubiony film”) oraz konkursy plastyczne: „Mój najbardziej niesamowity sen”, „Magiczne drzewo”, „Niecodzienne przedmioty” i „Dom moich marzeń”.  Różnorodność kategorii artystycznych była nieprzypadkowa. Pozwoliła każdemu sprawdzić się, odkryć w sobie „najmocniejsze strony” i uzdolnienia. Już pod koniec sierpnia zaczęły docierać do Puszczykowa pierwsze prace konkursowe. Niezwykle okazałe, barwne ...przygotowane z troską o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. 
Pani Elżbieta Bijaczewska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Pani Elżbieta Tonder - Pełnomocnik Starosty Poznańskiego ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani Katarzyna Heydel - przedstawiciel Związku Polskich Kawalerów Maltańskich , Pani Dorota Strzelecka – Dyrektor Galerii Miejskiej w Mosinie, Pani Katarzyna Czarnecka –wokalistka zespołu Strefa Zero, Pan Jarosław Buczkowski- wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Szczecinie oraz Pan Jacek Strzelecki- profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jurorzy tegorocznego Zlotu stanęli przed nie lada wyzwaniem - obiektywnie ocenić dzieła, które zaskakiwały kolorystyką, wielkością, formą, stosowanymi uproszczeniami…Przyciągały uwagę szczerością, prostotą lub skomplikowaniem.
Wreszcie uroczysta Gala. Gospodarzami spotkania byli : Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Dyrektor Zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich — „Pomoc Maltańska” pan Andrzej Baehr. Zaprezentowano dorobek artystyczny prawie 200 niepełnosprawnych osób. 
„Przed Państwem  trzy godziny prawdziwej „uczty duchowej”- prezentacje wokalne, teledyski i spektakle”- tymi słowami prowadzący Zlot Marcin Żyski  z  Radia Zet Gold zaprosił wszystkich na część konkursową spotkania. Najwięcej emocji podczas Gali wzbudzały( tradycyjnie) prezentacje form teatralnych. „Teatr cieni”, „Sąsiedzi”, „Czerwony Kapturek”, ”Mały Książę i Róża” oraz „Migawki zza biurka i ławki”- formy krótkie, zaskakujące, momentami śmieszne, czasem skłaniające do refleksji. Salwy śmiechu, gromkie brawa i okrzyki były dla aktorów największym podziękowaniem za trud stworzenia zespołowego dzieła. Podczas spotkania wszyscy goście otrzymali mini-antologie „Ale kino”, stanowiące zbiór tekstów nadesłanych w ramach konkursów literackich. Obrady Jurorów były niezwykle burzliwe…Kilka minut przed ogłoszeniem wyników poznaliśmy tegoroczny Talent Roku , został nim Dariusz Karpiński z Warsztatu Terapii Zajęciowej Promyk w Konarzewie. Otrzymał on nagrodę specjalną Starosty Poznańskiego – czek na… udział w profesjonalnych warsztatach plastycznych. 
W tym miejscu warto, abyśmy troszkę się pochwalili – teledysk „Coś ważnego”  przygotowany przez uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie – zdobył I miejsce!!
Wreszcie moment nagrodzenia laureatów poszczególnych kategorii. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.  Organizatorzy Zlotu przygotowali dla gości jeszcze jedną niespodziankę - koncert  Gwiazdy, Urszuli Lidwin.
Po tegorocznej Gali jeszcze głębiej zarysowało się w nas przekonanie, że w sztuce, jakkolwiek ją rozumiemy-  nie ma ułomności, ograniczeń, deficytów i  niepełnosprawności; że to, co nas w życiu „sztucznie dzieli” – tak naprawdę jednoczy !!
 
Małgorzata Kaczmarek-Łuczka
 

Czcigodne Damy, Szanowni Konfratrzy, Szanowni Państwo,
Filharmonia Poznańska oraz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich już po raz szósty organizują „Maltański Koncert Charytatywny”, który odbędzie się w Poznaniu w dniu 5 grudnia 2014 roku.
Dochód z tego Koncertu będzie przekazany na wyposażenie Maltańskiego Centrum Pomocy „Komandoria” w Poznaniu. W Centrum prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. W specjalistycznych gabinetach lekarskich działa około 30 lekarzy wolontariuszy, którzy kontynuują dzieło Przychodni Maltańskiej, która przez ponad 20 lat działalności przyjęła ponad 87 tysięcy pacjentów. Ponadto w Centrum funkcjonuje program dla dzieci z biednych i patologicznych rodzin oraz program dla seniorów.
Z przyjemnością informujemy, że patronat nad Koncertem objęli:
 
JE Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki,
Metropolita Poznański,
JE Vincenzo Manno,
Ambasador Zakonu Maltańskiego w Polsce,
Pan Marek Woźniak,
Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
Pan Ryszard Grobelny,
Prezydent Miasta Poznania
JM prof. dr hab. Bronisław Marciniak,
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
JM prof. dr hab. Jacek Wysocki,
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Sponsorzy i Partnerzy Strategiczni Koncertu:
 
Fundacja ENEA
UTAL Sp. z o. o.
Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o. o.
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k.
Top Farms Sp. z o. o.
 
Sponsorzy Koncertu:
 
Autostrada Wielkopolska S. A.
Bazar Poznański S. A.
BOLIX S. A.
Dalkia ZEC Poznań S. A.
Deloitte Sp. z o. o.
Drukarnia i Księgarnia Św. Wojciecha Sp. z o. o.
Elbudprojekt Sp. z o. o.
EuRoPol GAZ S. A.
Hörmann Polska Sp. z o. o.
Labijak Auto Lama Sp. z o. o.
Mielżyński Wines Spirits Specialities
Nord Partner Sp. z o. o.
Onninen Sp. z o. o.
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o. o. - Piękno i Pasje
Rolimpex Nasiona S. A.
ZZO w Poznaniu Sp. z o. o.
 
Partnerzy Medialni Koncertu:
 
Radio Emaus
Przewodnik Katolicki
TVP Poznań
Radio Merkury
W imieniu współorganizatorów,
Jerzy Baehr
Wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich
Osoba do kontaktu:
Magdalena Gosk-Buczkowska,
tel.: 796 291 091,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     W piątkowy poranek, 11 października 2013r. wybraliśmy się z grupą jedenastu wychowanków na grzybobranie. Wyposażeni w podstawowy, niezbędny ekwipunek wyruszyliśmy do oddalonego o około 40km lasu w Porażynie. Po dojechaniu na miejsce, na terenie parkingu leśnego zjedliśmy śniadanie i rozgrzaliśmy się gorącą herbatą. Podzieleni na małe grupy ruszyliśmy w głąb lasu rozchodząc się w różnych kierunkach.
Po  niedługim czasie w naszych koszykach zaczęły pojawiać się grzyby, których z każdą chwilą przybywało. Ze  skupionym wzrokiem przemierzaliśmy trudne tereny leśne w poszukiwaniu kolejnych okazów. Nie wszystkim udało się je dostrzec, jednak przebywanie w lesie, wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody i oddychanie świeżym powietrzem sprawiało nam wielką przyjemność.

 
 

     W holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się Wystawa Prac Plastycznych zatytułowana "W świecie Guliwera". Uroczystego otwarcia Wernisażu dokonał Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia. W wystawie wzięło udział 26 placówek z województwa wielkopolskiego. Prace przygotowane zostały w ramach konkursów plastycznych: "Gdybym był olbrzymem", "Pod lupą", "Małe-wielkie" i "Mikrokosmos".

     Kolejny już raz wzięliśmy udział w Integracyjnym Pikniku Artystycznym w Czerwonaku. Tym razem odbył się 24 maja na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II, uczestnikom dopisywały humory, a pogoda także sprzyjała. Już podczas jazdy busami było wesoło, nasza grupa była nastawiona pozytywnie i żądna wrażeń. Na miejscu zastaliśmy kolorowe stoiska na których można było spróbować swoich sił w różnych działaniach artystycznych. Zaczęliśmy od zdobienia glinianych paciorków z których powstawały bransoletki i korale. Fantazyjne wzory powstawały w mgnieniu oka, a każdy uczestnik już po chwili dumnie nosił nowiutką biżuterię.
 
Tak wyposażeni przystąpiliśmy do produkcji papieru czerpanego. Nie każdy gotów był do tej żmudnej pracy, ale cierpliwość opłaciła się. Powstały piękne, ozdobione gałązkami ziół karty, o pięknej fakturze. Udaliśmy się na zasłużony słodki poczęstunek i znów do pracy! Tym razem ze wszystkimi uczestnikami Pikniku malowaliśmy wielki wspólny obraz. Każdy dodał coś swojego, zrobiło się bardzo kolorowo. Podobnie było przy ozdabianiu butelek, powstały naprawdę fantazyjne, wielokolorowe naczynia. Wszyscy podziwiali wykonane przez siebie i kolegów dzieła, a do naszych uszu zaczęły dobiegać miłe dźwięki muzyki. Występ na żywo naszych przyjaciół, wypełnił nam czas do końca pobytu. Pożegnaliśmy się i na chwilkę poszliśmy nad Wartę by podziwiać jej brzegi, wartki nurt i latające ważki. A potem cóż, do domu!
Piknik został zorganizowany przez WIFOON, SPNIS i Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.
By przełamać nasza barwną, aczkolwiek powtarzalną codzienność warsztatową raz do roku organizujemy wspólny wakacyjny wypad nad morze. W tym roku po raz pierwszy  obraliśmy inny niż zawsze kierunek- Unieście, wybór okazał się celny.
Nasza nadmorska przygoda rozpoczęła się już w wypełnionym po brzegi autokarze, gdzie zarówno strój (zdecydowanie warstwowy, ukrywający w przypadku najbardziej zagorzałych miłośników wody slipy lub kwieciste plażowe kreacje) jak i nastrój (pełen relaks) czyniły z nas niezwykle optymistyczną, wręcz entuzjastyczną grupę.
Dojazd na miejsce wypoczynku niesie za sobą zawsze moc zamieszania i niekończących się poszukiwań: walizki, plecaka, własnego pokoju, pokoju najbliższych kolegów, toalety itp., itd. Tak było i tym razem, z pomocą  przyszło nam doświadczenie i spokój ducha. Kiedy emocje opadły ruszyliśmy powitać morze, którego widok niezmiennie zachwyca i cieszy.
 
Plaża pochłonęła nas całkowicie, nie padało, nie grzmiało, i głów nie urywał wiejący od morza wiatr, rozbiliśmy więc obozowisko (imponujących rozmiarów) i w pełni oddaliśmy się naszym ulubionym zajęciom. W naszym obozie panuje zawsze istna kraina rozmaitości, nie brakuje w niej tworzących kilkumetrowe doły kopaczy-pasjonatów, fanatyków smażenia ciał na gorącym piasku, gawędziarzy, miłośników morskich kąpieli, oraz sportowców w różnych dziedzinach: piłka plażowa, badminton, frisby. Istotną dla nas wszystkich atrakcją nadmorskich miejscowości są budki z goframi, lodami oraz niezdrowym aczkolwiek niebezpiecznie smacznym fast-foodem. Tak więc zaraz po plażowaniu udaliśmy się na zwiedzanie miejscowości co połączyło się z niczym nie okiełznaną degustacją smakołyków. Trudno również było się nam powstrzymać od gorączkowego zakupywania pamiątek, nadmorskich gadżetów i często nikomu niepotrzebnych bibelotów.
 
Nadszedł wieczór, wszyscy odmówili gruntownej kąpieli, zmęczenie wzięło górę i wyjątkowo wcześnie wylądowaliśmy w łóżkach. Pierwszy dzień dobiegł końca.
Właściwie w tym miejscu mogłabym zakończyć moje wspomnienia, bo we wszystkie kolejne dni oddawaliśmy się opisanym czynnościom z podobną pasją. Pogoda była dla nas łaskawa, zaszły w nas wszystkich zauważalne zmiany, nabraliśmy kolorytu i ciała, a wieczorem nie mogliśmy się nagadać (wzajemnym odwiedzinom nie było końca). W miedzy czasie odbył się wieczorek taneczny (ostatni kawałek muzyczny puszczaliśmy przynajmniej trzy razy) oraz wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku, gdzie zapanowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Powrót do domu to zawsze mieszanka radości z powodu powrotu do domu i czekających w nim bliskich oraz nostalgii za piaskiem miedzy palcami oraz wszędobylskim szumem morskich fal.
Na dowiedzenia życzyliśmy więc sobie wszyscy powrotu za rok w to magiczne miejsce i oby się nam udało.
     Z  nieoficjalną prywatną wizytą  w dniach 10 – 17 października br.  przebywał w Polsce J.E. Książę i Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego Fra’ Matthew Festing. 14 października  odwiedził Poznań.  Spotkał się z przedstawicielami Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
Uczestniczył we Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu. Odwiedził miejsce budowy nowej Specjalistycznej Przychodni  Onkologicznej „Pomoc Maltańska”, przy ulicy Świętojańskiej. Podziwiał uroki poznańskiej Katedry.   J.E. Książę i Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego Fra’ Matthew Festing , J.E. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki oraz J.E. Prezydent ZPKM Andrzej Potworowski podpisali Bullę dotyczącą poświęcenia kamienia węgielnego pod nową przychodnię.
 
Szukamy Talentów - 2019
Published: 04-02-2019 Hits: 51
Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. „Zlot Talentów”. W tym roku ...
Opłatek Maltański w Grajewie
Published: 01-09-2019 Hits: 215
    W tym roku Opłatek Maltański zorganizowany przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu po raz pierwszy zagościł w Grajewie. Spotkanie odbyło się 20 grudnia br. Do wspólnego stołu wigilijnego zaproszonych zostało 130 osób potrzebujących, ...
Opłatek Maltański w Szczecinie
Published: 01-09-2019 Hits: 186
      16 grudnia br. w Szczecinie Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu zaprosiła do udziału w wieczerzy wigilijnej 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie, starszych, samotnych oraz ich opiekunów. Wieczerzy wigilijnej towarzyszyło ...
Spotkanie opłatkowe Seniorów
Published: 01-04-2019 Hits: 349
8 grudnia br. przy uroczystym wigilijnym stole  zasiedli Seniorzy. Jedni od kilku miesięcy, inni od kilku lat biorą udział w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Maltański Ośrodek Geriatryczno-Gerontologiczny. Było nam bardzo miło, ponieważ przy okazji tego spotkania dołączyły do nas ...
Wigilie dla dzieci
Published: 01-03-2019 Hits: 160
12 grudnia br. Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr Urszulanek SJK zorganizowała już po raz dziewiąty kolację wigilijną dla 60. dzieci z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin Poznania. Po wspólnej modlitwie i ...
Spotkanie opłatkowe przy ul. Świętojańskiej w Poznaniu
Published: 12-29-2018 Hits: 283
Tegoroczne spotkanie opłatkowe z udziałem uczestników naszych warsztatów, ich opiekunów oraz pracowników Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” już we wspomnieniach… Jak co roku dzielenie się opłatkiem, wspólne ...
Spotkanie Wigilijne WTZ na Ławicy
Published: 12-29-2018 Hits: 273
W piątkowe popołudnie, mimo spowodowanej remontem zmiany miejsca i pierwszych (choć niewielkich) opadów śniegu, spotkaliśmy się w licznym gronie na tegorocznej Wigilii WTZ. W tym roku pierwszy raz zagościliśmy na Świętojańskiej, w progach naszej drugiej siedziby na „ławicowym” ...
Talenty w Puszczykowie
Published: 12-29-2018 Hits: 251
Pierwsza połowa grudnia to czas, kiedy społeczność Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie zaprasza swoich przyjaciół na dorocznie organizowany „Wieczór z Aniołami”. Wydarzenie to każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a talenty aktorskie i wokalne ...
X Maltański Koncert Charytatywny
Published: 10-24-2018 Hits: 572
  X Maltański Koncert Charytatywny zorganizowany przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Filharmonię Poznańską odbył się 19 października br. w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dochód z Koncertu przeznaczony został na maltańskie projekty medyczne. Koncert ...
Zapraszamy na X Maltański Koncert Charytatywny
Published: 09-22-2018 Hits: 625
X MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY   Filharmonia Poznańska oraz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich zapraszają na  X Maltański Koncert Charytatywny,  który odbędzie się w dniu 19 października 2018 roku o godz. 19:00 w Auli Uniwersyteckiej w ...
Szukamy talentów - 2018
Published: 04-06-2018 Hits: 573
SZUKAMY TALENTÓW Szukamy talentów Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu ...