X Maltański Koncert Charytatywny
odbył się 19.X.2018r.
Projekt Edukacyjny
Poznajemy Poznań
Dom Pomocy Maltańskiej
Puszczykowo
Maltańskie Gabinety Specjalistyczne
Poznań - Komandoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Komandoria
Maltański Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny
Poznań - Komandoria
Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza |dq|Oratorium Maltańskie|dq|
Poznań - Komadoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Ławica


„Bijmy brawa, nadchodzi Mieszko i Dobrawa” - uczestnictwo w przedstawieniu muzyczno-teatralnym podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, na IX Spotkaniu Śródeckim Viva Ars w Poznaniu - 07.06.2016r
Dawno, dawno temu... nie, to nie bajka, to wydarzenie, które mieliśmy ogromny zaszczyt współtworzyć i przedstawić zgromadzonej publiczności  wraz z innymi lokalnymi środowiskami dzielnicy Śródki podczas IX Spotkania Śródeckiego Viva Ars w Poznaniu. 180 aktorów, w tym nasi podopieczni Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” przy ul. Świętojańskiej w Poznaniu, przygotowali niezwykle plastyczną opowieść o historii związanej z 1050-tą rocznicą Chrztu Polski w amfiteatrze Bramy Poznania. Widowisko muzyczno-teatralne zachwyciło niemal wszystkich:) Barwne kostiumy, ludowe tańce w wykonaniu zespołu tanecznego "Małych Poligrodzian" czy występ uczestników warsztatów odzwierciedlił dawne czasy i kawałek historii Polski. Duże wrażenie wywarły na nas ogromne, kolorowe postacie Mieszka i Dobrawy.
Występ ten to inicjatywa, której celem była nie tylko integracja śródeckich placówek, mieszkańców czy działaczy społecznych. To także chęć pokazania, że osoby z  dysfunkcjami, są w stanie przygotować fantastyczne widowiska artystyczne.
W wydarzenie włożyliśmy z naszymi podopiecznymi ogrom pracy podczas tygodni przygotowań... Wysiłek i trud został wynagrodzony uznaniem publiczności i gromkimi oklaskami. Na pewno pojawimy się tam ponownie za rok.
Imprezy, w których od kilkunastu lat Dom Pomocy Maltańskiej stara się aktywnie uczestniczyć! 
20 czerwca, w ramach prezentacji organizacji pozarządowych każdy z mieszkańców  Puszczykowa (i nie tylko) mógł zapoznać się z historią i aktualną działalnością Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu; ofertą terapeutyczną puszczykowskiej placówki; a także pracami , jakie  powstają podczas zajęć artystycznych  w  naszym „Maltańskim Domu”.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy mini- warsztaty plastyczne: malowania kredą, zabaw  z ciasto i modeliną, kartek świątecznych (oczywiście tech. Hand made).
W tym samym czasie najbardziej aktywni ruchowo  Puszczykowianie  bili kolejne rekordy w  grze DARTY !
 
10 czerwca, na terenie Parafii św. Józefa w Puszczykowie, we wczesnych godzinach porannych pojawili się prawdziwi Strongmani. 
Wspaniali ludzie, a w zasadzie prawdziwi Tytani - najsilniejsi na świecie!  Ci, którzy codziennie i niezmiennie  „biorą się z życiem za bary” – dosłownie i w przenośni…
14 wielkopolskich placówek, zaproszeni goście, atrakcyjne nagrody i dyplomy … Wszystko, niby dopięte „na ostatni guzik”- tylko ten padający od dwóch dni deszcz… 
Środa przywitała  nas  ostatecznie pięknym i bezchmurnym niebem. Lepiej być nie mogło! I prawdziwy „kamień spadł nam z serca”!
W tegorocznych Zmaganiach Siłaczy, które od 2006 roku organizuje nasz Dom Pomocy Maltańskiej udział wzięli niepełnosprawni zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w : Swarzędzu,  Konarzewie, Otuszu, Owińskach, Baranowie, Drzązgowie, Murowanej Goślinie, Pomoc Maltańska w Poznaniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kórniku, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Poznaniu oraz Miejsko- Gminnego Ośrodka Wsparcia w Swarzędzu. No i oczywiście –w roli gospodarzy – zawodnicy z Domu Pomocy Maltańskiej.
 W tym roku, oprócz Stronganów gościliśmy : Pana Wicestarostę Tomasza Łubińskiego, Pana Zygmunta Jeżewskiego – Członka Zarządu Powiatu w Poznaniu, Panią Elżbietę Bijaczewską - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Pana Andrzeja Balcerka - Burmistrza Miasta Puszczykowa, Proboszcza Parafii p.w. św. Józefa - ks. Marka Smyka, Panią Katarzynę Heydel- przedstawiciela Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Pana Karola Majewskiego - Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczykowie, Panią Dorotę Rojewską – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Puszczykowie, Panią Beatę Cierzniak  - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie, Panią Renatę Kulkę – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie oraz Pana Filipa Ryglewicza – Radnego Miasta Puszczykowo.
I wraz ze środowym, słonecznym i … suchym porankiem pojawił się prawdziwy wysiłek - Spacer Drwala, Dramat Barmana, Koła Apollina, Sprinter, Nosidło i Przerzucanie Opony - konkurencje, które okazały się nie tylko sprawdzianem siły i wytrzymałości fizycznej dla wielu zawodników.  Aby prawdziwie  zwyciężyć, nasi Siłacze musieli wykazać się niebywałą wolą walki, chęcią uczciwej i „zdrowej rywalizacji”, pragnieniem pokonania swoich indywidualnych ograniczeń, a nawet własnej niemocy… Pomimo wszystko i wbrew wszystkiemu!
Osoby kibicujące nie mogły oprzeć się wrażeniu, że sportowcy naprawdę  dali z siebie wszystko! Kilka „wywrotek” zostało zaliczonych; kilka plastrów zostało założonych;  kilka dotychczasowych rekordów zostało poprawionych. 
W konkurencji Przerzucanie Opony młodzież z Jastrowia okazała się niezrównana! (poprawiła nawet swój ubiegłoroczny rekord), natomiast w konkurencji Nosidło debiutanci z Murowanej Gośliny  naprawdę pokazali, na co Ich stać!!
Były łzy szczęścia i łzy rozpaczy - niczym w olimpijskich zmaganiach…
Normalne życie sportowca… Wzloty i upadki, z którymi  trzeba umieć się zmierzyć…
Wszystkie ekipy – niezależnie od stopnia wycieńczenia, mogły wypróbować swych sił w konkurencjach zdecydowanie rozrywkowych – czekały na nich : Rodeo Kiełbasa, Gladiator, Siłomierz  Kopacz i Siłomierz Młot. Kilka minut dla relaksu…
Przez cały czas trwania Zawodów Malta Strong - Nasi Siłacze mogli liczyć na rewelacyjny doping i coś dla regeneracji sił - ciasto oraz na prawdziwy poznański „ konkretny obiad”. 
Wreszcie nadszedł moment szczególnie oczekiwany -  sędziowie ogłosili wyniki!
Przecież każdy chciał wygrać, każdy chciał być najlepszy i najsilniejszy!! Każdy dał z siebie wszystko….,a może jeszcze więcej.
Uroczystego wręczenia nagród dokonał Pan Andrzej Balcerek – Burmistrz Miasta Puszczykowo oraz Pani Elżbieta Bijaczewska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.
Z okazji 10. edycji Zmagań Siłaczy w Puszczykowie, burmistrz Puszczykowa Pan Andrzej Balcerek wylosował dla jednej z ekip Strongmanów grill – ufundowany przez Firmę LUMO Technika Grzewcza. Nagroda Specjalna trafiła do podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego  nr 1 w Poznaniu.
Tegoroczny projekt Zmagań Siłaczy został zrealizowany dzięki instytucjonalnemu i finansowemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu, Miasta Puszczykowo, Zgromadzenia Ducha Świętego  oraz Firmy LUMO Technika Grzewcza. 
 
Tekst: Małgorzata Kaczmarek – Łuczka 
Foto: Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie
 
 
10-LECIE Warsztatów Terapii Zajęciowej
 Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich
 „Pomoc Maltańska”
29 maja 2015 roku
 
Dokładnie 1 kwietnia 2005 roku, bynajmniej nie dla żartu, powstały nasze warsztaty i tak trwają do dnia dzisiejszego niosąc pomoc i radość.
Już za nami niezwykła uroczystość, która zdarza się nie częściej niż raz na dziesięć lat i zmusza do refleksji nad upływającym czasem. Przygotowania do niej trwały długo i sumiennie, wywołały masę wspomnień i utwierdziły nas w przekonaniu o sensowności naszej codziennej pracy. 
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy pw. Zwiastowania NMP, której przewodniczył Ks. Prałat Jan Stanisławski, delegat arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Do koncelebry stanęli Ks. Proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego Szymon Likowski oraz kapelan maltański Ks. Jan Słowiński. Z kościoła tłumnie udaliśmy się do Muzeum Archidiecezjalnego. Tam w gronie związanych z naszą działalnością ludzi, bliskich i przyjaciół świętowaliśmy ważną dla nas datę, sam początek naszej wyboistej drogi. Wśród gości znaleźli się jakże ważni w naszej warsztatowej historii wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Jerzy Baehr, dyrektor FPKM „Pomoc Maltańska” Andrzej Baehr oraz pozostali członkowie Zarządu. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele lokalnych władz: dyrektor MOPR-u pan Włodzimierz Kałek oraz kierownik Sekcji ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w MOPR pani Małgorzata Trzebna.
Zaproszeni goście mogli przypomnieć sobie wszystkie ważniejsze wydarzenia dzięki wzruszającej fotorelacji oraz przyjrzeć się efektom wyjątkowej sesji zdjęciowej naszych  wychowanków „weteranów”. W prezentowanej w muzealnych murach sesji wzięli udział wychowankowie, którzy są z nami od początku funkcjonowania warsztatów na Ławicy, aż po dzień dzisiejszy. Prezentowane zdjęcia to efekt wspólnej pracy, wzajemnego zaufania i wieloletniej znajomości. Kolorowe portrety wynoszą na światło dzienne to w czym nasi wychowankowie czują się najlepiej, co zaprząta ich myśli i wywołuje uśmiech na ich twarzach. Co najważniejsze uśmiechom tego majowego popołudnie nie było końca.
 Poza ucztą dla ciała w postaci wykwintnych wypieków i gigantycznego muffinkowego tortu czekała gości także uczta dla duszy w postaci muzycznego duetu akordeonisty Wiesława Prządki i towarzyszącego mu pianisty, którzy zachwycali różnymi odsłonami tanga według Astora Piazzolli oraz utworami francuskiej klasyki akordeonowej.
Podniosłym momentem jubileuszowego spotkania było odznaczenie i wyróżnienie 10-letnich pracowników statuetkami, z których przyświecać im będzie od tej pory maltańskie motto: „Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum – Obrona wiary i pomoc ubogim”. Tego dnia wszyscy czuliśmy się wyjątkowo, w niepamięć odeszły drobne niepowodzenia i trudności, byliśmy dumni z siebie i naszych podopiecznych, dostaliśmy wiatru w żagle i siły na kolejne lata pracy.
 
   
11.czerwca na terenie należącym do parafii p.w. św. Józefa w Puszczykowie odbyły się kolejne Zmagania Siłaczy Malta Strong. Gospodarzem przedsięwzięcia byli uczestnicy Domu Pomocy Maltańskiej, którzy już od wczesnych godzin porannych ustawiali sprzęty sportowe, odmierzali tory, przygotowywali nagrody, puchary i… poczęstunek dla zaproszonych siłaczy.
Impreza duża… zwykle przyjeżdża do nas ok. 100 niepełnosprawnych sportowców z terenu Powiatu Poznańskiego…W tym roku również tylu pojawiło się na sportowych torach, aby walczyć o tytuł prawdziwego siłacza. Poznań, Konarzewo, Jastrowie, Otusz, Mosina, Puszczykowo, Swarzędz, Kórnik, Baranowo, Owińska… z tych miejscowości dojechali do nas „najsilniejsi ciałem i duchem”.
 
     Pierwszą konkurencją był Rzut Hipokratesa… i nie był to rzut „byle jaką piłką”- nasi sportowcy rzucali w tył piłką o średnicy 55 centymetrów! Potem Dramat Barmana- konkurencja ta wpisała się już na stałe w nasze zawody… Prawdziwy „dramat” dzieje się wtedy, kiedy trzeba przetoczyć olbrzymich rozmiarów beczkę, a plecy rozgrzewa trzydziestostopniowe powietrze..... Następna konkurencja „Latające jajko” polegała na „przetransportowaniu” dużego jaja na noszach przypominających nosze ratunkowe!! Okazuje się, że jajko wcale nie należy do pokornych pacjentów… Później  „Maltańskie porządki”- konkurencja polegająca na ekspresowym dobiegnięciu do sznura z ….olbrzymich rozmiarów odzieżą i zawieszeniu jej przy pomocy tradycyjnych, poznańskich klamerek. Panowie w tej konkurencji wykazali się niebywałą wręcz fantazją w technice wieszania prania…. Konkurencja Ruroskoczki, polegała na zespołowym pokonaniu 25.metrowego  toru sportowego na miękkiej rurze… Konkurencja wspaniała i bardzo trudna….dlatego też tylko dwa zespoły pokonały cały tor! Wyścigi na ruroskoczkach wywołały  natomiast największy aplauz publiczności i samych sportowców. Jeszcze tylko Mega korale… wieka tyczka i olbrzymie korale, które podczas wyścigu musiały znaleźć się na tyczce. Czasu coraz mniej, temperatura rośnie … a nam jeszcze się chce biegać… Wreszcie ostatnia konkurencja przerzucanie opony od samochodu ciężarowego…i tutaj wydawałoby się, że nasi zawodnicy będą mogli odpocząć przy obiedzie i zimnych napojach. Nic bardziej mylnego…Małgorzata Kaczmarek - Łuczka
Obok torów sportowych znajdowała się bramka celnościowa, darty XXL, rodeo dmuchane, bungeerun, siłomierz bokser i dmuchane rodeo. Konkurencje zupełnie rozrywkowe….w których jednak Strongmeni musieli zaliczać punkty, mierzyć siłę uderzenia, ścigać się na czas….
O 13.00 sportowcy zasiedli przy wspólnym obiedzie… Rozgrzani słońcem, zmęczeni, ale nadal  pełni napięcia… po posiłku zaplanowaliśmy bowiem rozstrzygnięcie konkurencji i wyłonienie Supergrupy- ekipy, która w pełni zasłużyła na tytuł najsilniejszej na świecie!
Wszystkie zespoły otrzymały podziękowania, dyplomy, puchary i… nagrody z rąk Burmistrza Puszczykowa, Pana Andrzeja Balcerka.
Tegoroczne Zmagania Siłaczy Malta Strong odbyły się dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Miasta Puszczykowa oraz Zgromadzenia Ducha Świętego.
Szczególnie serdecznie dziękujemy Proboszczowi parafii, Ojcu Markowi Smykowi, który już od kilku lat wspiera nasze sportowe działania swą życzliwością i otwartością !
Małgorzata Kaczmarek-Łuczka
 
 6.czerwca 2014 roku, w Kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami uroczystą Mszą świętą koncelebrowaną, pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego rozpoczęło się sympozjum „Zakon Maltański wczoraj i dziś, na progu X stulecia istnienia ”.
O godzinie 10.30, w Sali Wykładowej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A Mickiewicza swą prelekcję „Bernard z Clairvaux - głosiciel wyprawy krzyżowej” wygłosił O. dr hab. Stanisław Bafia CSsR . Kolejnym referentem był Prof. dr hab. Zdzisław Pentek, który wprowadził audytorium w czasy Piastów „Krucjaty i Piastowie: Henryk Sandomierski, Bolesław Wysocki, Władysław Odonic”. O godzinie 11.30 Bp prof. dr hab. Andrzej Dziuba „Błogosławiony Gerard- pierwociny naszej historii i duchowości”. Kolejnym referentem był Bp prof. dr hab. Julian Wojtkowski „Joannici w „Pamiętnikach” Piusa II (1405-1464)”.
Pierwszą część sympozjum kończył wykład Prof. dr hab. Bernadetty Puchalskiej -Dąbrowskiej „Kawalerowie Maltańscy w refleksji kaznodziejskiej Fabiana Birkowskiego”.
 
      Program, niezwykle „napięty”… po zaledwie półgodzinnej przerwie rozpoczęła się druga część sympozjum, poświęcona symbolom, heraldyce Zakonu oraz współczesnej działalności charytatywnej. Prelekcję „Szpital Zakonu Maltańskiego w Warszawie” wygłosiła dr Anna Kotańska. „Znaczenie podstawowych symboli Kawalerów Maltańskich w perspektywie  historyczno-teologicznej” przybliżyła słuchaczom dr Marta Kowalczyk. Następnie dr Tadeusz W. Lange „Heraldyka Zakonu Maltańskiego.” Sympozjum kończyła prelekcja Dr Macieja Koszutskiego „Współczesna działalność charytatywna Zakonu Maltańskiego”.
Honorowy patronat nad sympozjum objęli:
JE Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki
JE Ambasador Suwerennego Rycerskiego Zakonu Maltańskiego w Polsce Vincenzo Manno
JE Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Aleksander hr. Tarnowski
JM Rektor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bronisław Marciniak
JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Jacek Wysocki
Prezes Oddziału Poznańskiego Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. Roman Słowiński
Małgorzata Kaczmarek Łuczka
 
Dzień później, 7.czerwca w Poznaniu  odbył się doroczny Konwent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
     
     7.czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego byliśmy na Polach Lednickich. Osiemnaste Spotkanie Młodych w tym roku organizowane było pod hasłem „W imię Syna”. Młodzież otrzymała niezwykłe symbole spotkania: pierścień z napisem „W Tobie mam upodobanie” – symbolizujący przynależność do Boga Ojca i odpowiedzialność za przekazane młodym dziedzictwo; Lednicki Dowód Osobisty – jako symbol dojrzałości samego spotkania i jego uczestników; Banknot Wdzięczności – odpowiedź na dary, które otrzymuje się od rodziców i wychowawców – powinien być im ofiarowany w dowód wdzięczności za miłość, poświęcenie i opiekę; wreszcie list miłosny – do jego napisania, w imieniu Boga do innego człowieka, zaproszony jest  każdy uczestnik Lednicy.
Nad ranem, tradycyjnie przeszliśmy przez Bramę III Tysiąclecia.
10 czerwca 2014r. serdecznie zapraszamy Damy i Kawalerów Maltańskich, Wolontariuszy, Przyjaciół, Darczyńców na Nieszpory Maltańskie.
 
W Warszawie kościół oo. Dominikanów. Początek o godzinie 18.00 w kapitularzu.
W Katowicach - Maltański Ośrodek Pomocy, ul. Powstańców 21. Początek o godzinie 19.00.
W Tomaszowie Lubelskim - kaplica szpitalna, Początek o godzinie 19.00
W Poznaniu - kaplica Centrum Pomocy Maltańskiej "Komandoria". Początek o godzinie 19.00.
     W dniu 24 czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie przez JE ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Metropolitę Poznańskiego nowo wybudowanego Maltańskiego Centrum Pomocy „Komandoria” w Poznaniu.  Udział w tym wydarzeniu wzięli także m.in. Pan Tomasz Kayser Pierwszy Wiceprezydent Miasta Poznania; Pan Grzegorz Ganowicz - Przewodniczący Rady Miasta Poznania; Pan Przemysław Pacia - Wicewojewoda Wielkopolski oraz Pan Vincenzo Manno – Ambasador Zakonu Maltańskiego w Polsce.
W tym roku przypada 20-lecie funkcjonowania Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej „Pomoc Maltańska”, która prowadziła swoją działalność charytatywną w pomieszczeniach parafii Św. Jana Jerozolimskiego za Murami. W tym czasie z darmowej pomocy skorzystało ponad 87 tysięcy pacjentów.
W trakcie uroczystości Dama Maltańska dr Grażyna Zangteler, która kierowała przychodnią od samego początku, otrzymała prestiżowe wyróżnienie - Srebrną Pieczęć Prezydenta Miasta Poznania oraz, wraz z innymi Wolontariuszami Przychodni, wysokie wyróżnienie maltańskie. W okolicznościowych przemówieniach przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz Zakonu Maltańskiego podkreślali wysoki standard i prestiż placówki, której reputacja ma wymiar ponadlokalny.
Wydarzenie było szeroko komentowane przez telewizję, radio i prasę.
Jerzy Baehr
Wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich
     Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji I Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - mieszkańców powiatu poznańskiego pn. „ZLOT TALENTÓW”, którego finał odbędzie się 27 września 2013 roku w Puszczykowie.
Zgłoszenia zarówno od osób indywidualnych jak i placówek lub organizacji przyjmowane są do 10 lipca 2013 roku.
 
Podczas uroczystości artyści będą mogli zaprezentować swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach sztuki: plastycznej, literackiej, muzycznej, tanecznej, recytatorskiej i teatralnej. 
 
Na laureatów czekać będą nagrody rzeczowe. Spośród wszystkich uczestników przeglądu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2013”, który otrzyma nagrodę indywidualną. 
 
Zgłoszenia zarówno od osób indywidualnych jak i placówek lub organizacji przyjmowane są do 10 lipca 2013 roku.
 
Szczegółowe informacje na temat przeglądu oraz karta zgłoszeń na stronach: 
www.maltadom.fc.pl, www.powiat.poznan.pl lub pod nr tel. 61 819 44 46, 507 117 248, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Organizator: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Pomoc Maltańska. 
Projekt finansowany z budżetu powiatu poznańskiego.
Szukamy Talentów - 2019
Published: 04-02-2019 Hits: 132
Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. „Zlot Talentów”. W tym roku ...
Opłatek Maltański w Grajewie
Published: 01-09-2019 Hits: 287
    W tym roku Opłatek Maltański zorganizowany przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu po raz pierwszy zagościł w Grajewie. Spotkanie odbyło się 20 grudnia br. Do wspólnego stołu wigilijnego zaproszonych zostało 130 osób potrzebujących, ...
Opłatek Maltański w Szczecinie
Published: 01-09-2019 Hits: 244
      16 grudnia br. w Szczecinie Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu zaprosiła do udziału w wieczerzy wigilijnej 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie, starszych, samotnych oraz ich opiekunów. Wieczerzy wigilijnej towarzyszyło ...
Spotkanie opłatkowe Seniorów
Published: 01-04-2019 Hits: 413
8 grudnia br. przy uroczystym wigilijnym stole  zasiedli Seniorzy. Jedni od kilku miesięcy, inni od kilku lat biorą udział w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Maltański Ośrodek Geriatryczno-Gerontologiczny. Było nam bardzo miło, ponieważ przy okazji tego spotkania dołączyły do nas ...
Wigilie dla dzieci
Published: 01-03-2019 Hits: 213
12 grudnia br. Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr Urszulanek SJK zorganizowała już po raz dziewiąty kolację wigilijną dla 60. dzieci z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin Poznania. Po wspólnej modlitwie i ...
Spotkanie opłatkowe przy ul. Świętojańskiej w Poznaniu
Published: 12-29-2018 Hits: 338
Tegoroczne spotkanie opłatkowe z udziałem uczestników naszych warsztatów, ich opiekunów oraz pracowników Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” już we wspomnieniach… Jak co roku dzielenie się opłatkiem, wspólne ...
Spotkanie Wigilijne WTZ na Ławicy
Published: 12-29-2018 Hits: 341
W piątkowe popołudnie, mimo spowodowanej remontem zmiany miejsca i pierwszych (choć niewielkich) opadów śniegu, spotkaliśmy się w licznym gronie na tegorocznej Wigilii WTZ. W tym roku pierwszy raz zagościliśmy na Świętojańskiej, w progach naszej drugiej siedziby na „ławicowym” ...
Talenty w Puszczykowie
Published: 12-29-2018 Hits: 321
Pierwsza połowa grudnia to czas, kiedy społeczność Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie zaprasza swoich przyjaciół na dorocznie organizowany „Wieczór z Aniołami”. Wydarzenie to każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a talenty aktorskie i wokalne ...
X Maltański Koncert Charytatywny
Published: 10-24-2018 Hits: 656
  X Maltański Koncert Charytatywny zorganizowany przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Filharmonię Poznańską odbył się 19 października br. w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dochód z Koncertu przeznaczony został na maltańskie projekty medyczne. Koncert ...
Zapraszamy na X Maltański Koncert Charytatywny
Published: 09-22-2018 Hits: 709
X MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY   Filharmonia Poznańska oraz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich zapraszają na  X Maltański Koncert Charytatywny,  który odbędzie się w dniu 19 października 2018 roku o godz. 19:00 w Auli Uniwersyteckiej w ...
Szukamy talentów - 2018
Published: 04-06-2018 Hits: 645
SZUKAMY TALENTÓW Szukamy talentów Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu ...