X Maltański Koncert Charytatywny
odbył się 19.X.2018r.
Projekt Edukacyjny
Poznajemy Poznań
Dom Pomocy Maltańskiej
Puszczykowo
Maltańskie Gabinety Specjalistyczne
Poznań - Komandoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Komandoria
Maltański Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny
Poznań - Komandoria
Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza |dq|Oratorium Maltańskie|dq|
Poznań - Komadoria
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Poznań - Ławica


 

 

W tym roku Opłatek Maltański zorganizowany przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu po raz pierwszy zagościł w Grajewie.
Spotkanie odbyło się 20 grudnia br. Do wspólnego stołu wigilijnego zaproszonych zostało 130 osób potrzebujących, przede wszystkim dzieci, osób starszych, ubogich, samotnych. Na spotkaniu obecni byli: ks. Tomasz Chludziński, Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Pawła II; pan Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo, pani Barbara Pieńkowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie; pan Andrzej Baehr, Dyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu. Po wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem uczestnicy zasiedli do niezwykle bogatej, składającej się z 12 potraw wieczerzy. Obdarowani zostali również wspaniałymi paczkami świątecznymi. Dyrektor Fundacji, pan Andrzej Baehr oraz Burmistrz Miasta Grajewa, pan Dariusz Latarowski przedstawili uczestnikom spotkania Darczyńcę - Fundację PGE oraz wyrazili podziękowania. Spotkaniu towarzyszyło dużo radości, wzruszeń i nadziei.
 
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu składa podziękowania Fundacji PGE oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania i paczek.
Również dzięki pomocy finansowej Fundacji PGE wsparcie i świąteczne paczki przekazane zostały
40. podopiecznym działającego na Podlasiu Hospicjum Proroka Eliasza.
 
 
Wsparcie finansowe:
Wsparcie organizacyjne:
Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie
Hospicukm Proroka Eliasza

 

 


 


 

 
16 grudnia br. w Szczecinie Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu zaprosiła do udziału w wieczerzy wigilijnej 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie, starszych, samotnych oraz ich opiekunów. Wieczerzy wigilijnej towarzyszyło wspólne kolędowanie, miła atmosfera oraz radość ze wspólnie spędzonego czasu. Na spotkaniu obecni byli m. in. przedstawiciel Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej , Biskup Pomocniczy ks. Henryk Wejman; ks. Prałat Jan Kazieczko; pan Mariusz Kądziołka, Prezes Zarządu Enea Oświetlenie Sp. z o. o. w Szczecinie; pan Andrzej Baehr, Dyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Poznaniu, przedstawiciele Caritas, wspólnoty Wiara i Światło oraz Wolontariusze. Podziękowano darczyńcy - Fundacji ENEA, dzięki której goście mogli uczestniczyć w świątecznym poczęstunku i obdarowani zostali paczkami.
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu składa podziękowania Fundacji ENEA oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania i świątecznych prezentów.
 
Wsparcie finansowe:
Wsparcie organizacyjne:
Caritas przy Sanktuarium Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Szczecinie
Wiara i Światło

 

 
 
 
12 grudnia br. Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr Urszulanek SJK zorganizowała już po raz dziewiąty kolację wigilijną dla 60. dzieci z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin Poznania. Po wspólnej modlitwie i życzeniach w prawdziwie świątecznej atmosferze zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Dzięki wsparciu darczyńców i osób zaangażowanych w przygotowanie spotkania dzieci otrzymały wspaniałe prezenty i mogły poczuć się wyjątkowo. 
 
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu składa podziękowania Fundacji ENEA, Siostrom Urszulankom SJK, Wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania i paczek dla dzieci.

8 grudnia br. przy uroczystym wigilijnym stole  zasiedli Seniorzy. Jedni od kilku miesięcy, inni od kilku lat biorą udział w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Maltański Ośrodek Geriatryczno-Gerontologiczny. Było nam bardzo miło, ponieważ przy okazji tego spotkania dołączyły do nas także nowe osoby.

Zaproszeni goście wysłuchali kolęd i wierszy w wykonaniu solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu pani Karoliny Garlińskiej – Ferenc.Po części artystycznej zebranych powitał Proboszcz Parafii pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami ks. prałat Paweł Deskur. Był czas na wspólną modlitwę,  dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, rozmowy, wspomnienia oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Po spotkaniu odbyły się warsztaty rękodzielnicze o tematyce świątecznej.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe z udziałem uczestników naszych warsztatów, ich opiekunów oraz pracowników Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” już we wspomnieniach… Jak co roku dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i podziękowania za kolejny przeżyty rok w warsztatach, okazały się niezwykle wzruszające i miłe. Spotkanie otworzył występ naszych podopiecznych w przedstawieniu jasełkowym. Po nim kilka słów do opiekunów, uczestników i pracowników wygłosiła kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej p. Anna Hojda-Nowak, następnie dyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” p. Andrzej Baehr, a Słowem Bożym z przybyłymi gośćmi podzielił się proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu, ksiądz prałat Paweł Deskur. Spotkanie było dobrą okazją do wręczenia świątecznych paczek przez Gwiazdora. Emocje i dobry nastrój u naszych podopiecznych podczas spotkania z nim były tak ogromne, że chętnie pozowali w jego towarzystwie do zdjęć. W trakcie uroczystości odbywał się kiermasz świąteczny z pracami wykonanymi przez uczestników warsztatów z ul. Świętojańskiej oraz konkurs na najpiękniejszą szopkę świąteczną, którego szczęśliwym zwycięzcą okazał się Jakub Kubiak