Taneczne Integracje

12/07/2021

– O, jak się fajnie bawię. Dawno tyle nie tańczyłem – mówi Adrian, jeden z uczestników imprezy Taneczne Integracje, która odbyła się dzisiaj, 2 lipca w Promnie, koło Pobiedzisk. Wzięli w niej udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu poznańskiego.

W ciągu roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego powiatu poznańskiego spotykają się dziewięć razy. Taneczne Integracje są jednak pierwszym spotkaniem po ponad rocznej przerwie spowodowanej Covid 19.

Tańczyć każdy może

– Jeśli Pobiedziska to oczywiście taniec, który jest znakomitą formą rehabilitacji. A ponadto wśród pobiedziskich terapeutów jest wieloletnia instruktorka Zumby, Joanna Pawlak – mówi Małgorzata Halber, radna Powiatu Poznańskiego, a także przedstawicielka Warsztatu Terapii Zajęciowej z Pobiedzisk i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dla Ciebie. Grupy, które przyjechały na Taneczne Integracje, zaprezentowały swoje układy taneczne. Jury uznało, że najciekawszy program zaprezentował Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
z Puszczykowa. Wspólna zabawa na wolnym powietrzu, w sąsiedztwie lasu wyzwoliła we wszystkich uczestnikach ogrom radości.

– Bardzo dobrze, że wśród radnych są osoby zajmujące się Warsztatami Terapii Zajęciowej. Dzisiejsze spotkanie, pierwsze po ponad rocznej przerwie, jest naprawdę powodem do zadowolenia. Praca zdalna z osobami niepełnosprawnymi była wielkim wyzwaniem, chociaż muszę wychowawcy radzili sobie bardzo dobrze – mówi Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego.

Pomoc społeczna w powiecie

W powiecie poznańskim opieką otoczone są jednak nie tylko osoby niepełnosprawne. – 1 lipca otworzyliśmy mieszkania chronione, wspierane. Przeznaczone są one dla osób starszych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Obecnie trwa nabór do tych mieszkań – mówi Anna Czerniak, dyrektor Poznańskiego Centrum Pomocy Rodzinie. W siedmiu domkach znajdujących się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach jest 35 mieszkań. – Takiego miejsca, takiej działalności brakowało, a przecież w powiecie mieszka ponad 400 tysięcy ludzi — mówi Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego. Powiat Poznański kończy remont Domu Dziecka w Kobylnicy, a także buduje kolejną tego rodzaju placówkę w Swarzędzu.

Źródło:http://www.pobiedziska.pl/taneczne-integracje/
Redaktor: R.Domżał

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji z tego wydarzenia: