Order of Malta

Aktualności

Dzień Seniora

21/10/2023 


W sobotę, 21 października w Maltańskim Ośrodku Geriatryczno – Gerontologicznym uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych beneficjentów zaproponowaliśmy im przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa. W tym celu zaprosiliśmy przedstawiciela Straży Pożarnej, który w ciekawy sposób, angażując Seniorów, omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Maltański Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny już dziesiąty rok oferuje Seniorom wsparcie medyczne i psychospołeczne. Przy okazji spotkania w tak dużym gronie postanowiliśmy przypomnieć sobie co w tym okresie wydarzyło się: jakie muzea, koncerty, spektakle, wystawy udało nam się odwiedzić, jakie zajęcia, spotkania i wycieczki wspólnie przeżyliśmy, jak różnorodne formy zajęć, warsztatów i wykładów zostały zrealizowane.

Po wspomnieniach przyszedł czas na kolejny miły element spotkania. Dyplomami                       i nagrodami uhonorowaliśmy laureatów dwóch konkursów fotograficznych: jednego                              z rozstrzygniętych wcześniej, pn.: „Pierwsze promienie słońca”; ogłosiliśmy również wyniki kolejnego konkursu – „Lato błękitem malowane”.  Fotografie wykonane przez uczestników konkursów, przedstawione na przekazanych dyplomach oraz w większej formie – wyświetlone podczas spotkania,  jak zawsze były niesamowite i zachwyciły zgromadzonych. Zaprosiliśmy do udziału w kolejnym, ogłoszonym niedawno konkursie pn.: „Jesień idzie przez park”.

Przy kawie i cieście miło spędziliśmy czas. Dla podkreślenia okoliczności spotkania, Seniorzy otrzymali symboliczne upominki.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań