Order of Malta

Aktualności

Jedyny taki wieczór…

17/12/2021 


Po rocznej przerwie, w kościele św. Józefa w Puszczykowie odbyło się tradycyjne wydarzenie artystyczne pod nazwą „Wieczór z Aniołami”. – Jest ono nie tylko okazją do przedświątecznego spotkania, ale także pozwala zaprezentować dorobek artystyczny osób z niepełnosprawnościami, w tym przypadku związany ze Świętami Bożego Narodzenia. To właśnie dzięki tej imprezie możemy podziwiać efekty ich codziennej, często bardzo trudnej pracy – mówi Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, który odpowiadał za organizację wydarzenia.

Zgodnie z tradycją imprezę rozpoczęło przedstawienie przygotowane i zaprezentowane przez gospodarzy uroczystości. – Tym razem była to etiuda filmowa „Magiczny przepis”. Z tytułowym przepisem zmagali się oczywiście aniołowie, korzystając z takich składników jak życzliwość, wsparcie, zrozumienie, zgoda, przebaczenie czy wiara w Boga. Zaproszeni goście mogli również podziwiać prace plastyczne skupione wokół trzech tematów: „Mój Anioł Stróż”, „Magiczny pejzaż” oraz „Malowana kolęda” – dodaje. Wspomniani goście byli także pod ogromnym wrażeniem samej atmosfery spotkania, która tym razem bardziej przypominała wigilijną kolację bardzo dużej rodziny niż okolicznościową imprezę.

Zawsze wyczekiwaną przez zgromadzonych częścią imprezy są prezentacje wokalne. Podczas tej edycji na scenie zaprezentowało się dziewięciu wykonawców reprezentujących placówki działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu poznańskiego. Przedstawili oni kolędy i utwory nawiązujące do okresu Bożego Narodzenia. Wśród występujących byli laureaci tegorocznej edycji Zlotu Talentów. Po nich na scenie wystąpił gość specjalny. A była nim Karolina Gralińska, która zaprezentowała popularne kolędy i pastorałki, a także przeczytała trzy wybrane utwory zredagowane przez osoby z niepełnosprawnościami.

– Powstały one w ramach konkursu na małą formę literacką „O miłości, nadziei, przebaczaniu…”. Wszystkie te teksty ujmowały życiową dojrzałością. W niektórych wybrzmiewał motyw Świąt Bożego Narodzenia – opowiada Jerzy Pelowski. Uroczystość, jak zawsze zresztą, zakończyło wręczenie nagród i dyplomów. – „Wieczór z Aniołami” był również okazją do złożenia sobie nawzajem podziękowania za miniony czas, pełen wytężonej pracy i życzenia wszelkiej pomyślności w okresie świątecznym i roku przyszłym – kończy organizator uroczystości w Puszczykowie, która odbyła się dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu powiatu poznańskiego.

 

Autor: Tomasz Sikorski
Źródło: https://powiat.poznan.pl/jedyny-taki-wieczor/

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań