Order of Malta

Impreza tylko dla siłaczy...

Malta Strong to impreza o charakterze sportowym, wzorowana na popularnym programie telewizyjnym. Organizujemy ją już kilkunastu lat (pierwsze zawody odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puszczykowie, ubiegłoroczne i tegoroczne – na terenie przy Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykowie).
Cechą, która zdecydowanie różni naszą Maltę Strong od innych zawodów sportowych to oryginalne konkurencje, w których bierze co roku ok. 120 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu całej Wielkopolski.
Bieg z taranem, Spacer murarza, Wyciskanie pojazdu, Oddech Herkulesa, Toczenie beczek, Holowanie samochodu, Rzut wałkiem, Ściana płaczu, Lord Wiader i …Furia rybaka to zaledwie kilka „dyscyplin”, w których zawodnicy walczą o zwycięstwo do przysłowiowego „siódmego potu”… W trakcie zawodów do dyspozycji ekip pozostają urządzenia rekreacyjne – megapiłkarzyki, mata sumo, siłomierz kopacz, rodeo oraz ściana wspinaczkowa. „Skrajnie wyczerpani” zawodnicy oraz nie mniej wyczerpani kibice zawsze mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, zimne napoje i …ciasto.
Malta Strong – impreza, która już od kilkunastu lat mobilizuje osoby niepełnosprawne do podejmowania sportowych wysiłków, odbywa się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wojewody Wielkopolskiego, Urzędu Miasta Puszczykowa oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań