Order of Malta

Aktualności

Opłatek Maltański dla Seniorów w Poznaniu

09/12/2023 


Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w Maltańskim Centrum Pomocy „Komandoria” odbyło się świąteczne spotkanie dla Seniorów z Poznania.
W sobotę 9 grudnia przybyłych gości – w imieniu organizatorów – powitał Pan Jerzy Pelowski. Życzenia, wraz z kilkoma słowami podsumowania i planów, złożyli Panowie: Paweł Koczewski oraz Stanisław Górski – Członkowie Zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Zaproszony na uroczystość Proboszcz parafii pw. Świętego Jana Jerozolimskiego za Murami Ksiądz Prałat Paweł Deskur odczytał Ewangelię i zaprosił do wspólnej modlitwy.

Ze względu na dużą (co bardzo nas cieszy) frekwencję uroczystość odbyła się w dwóch grupach.
Spotkanie w większym gronie było okazją do podsumowania organizowanych przez Ośrodek konkursów fotograficznych, przedstawienia i nagrodzenia Laureatów oraz zaprezentowania wspaniałych prac konkursowych.
Zaprezentowaliśmy również informacje na temat historii, tradycji, dań i różnych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.
Nie można nie wspomnieć o wspaniałych muzykach zaproszonych na spotkanie, dzięki których głosom i dźwiękowi gitary śpiewanie kolęd było miłym dopełnieniem świątecznej atmosfery.

Dźwięk kolęd, gwar rozmów, życzenia i ciepłe słowa oraz uśmiech na twarzach Gości wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Nie zabrakło również świątecznych upominków. Niestety, z różnych powodów, nie wszyscy nasi Seniorzy mogli osobiście wziąć udział w spotkaniu – część osób wolontariusze odwiedzili w domach dostarczając im paczki, przekazując świąteczne życzenia i opłatek. Inni mogli liczyć również na swoich znajomych i sąsiadów, którzy dostarczyli im w imieniu Fundacji świąteczne upominki i przekazali życzenia.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu
składa serdeczne podziękowania Fundacji ENEA, wszystkim Sponsorom
oraz Osobom zaangażowanym w przygotowanie paczek i organizację spotkania.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań