Order of Malta

Aktualności

Spotkanie przy choince – WTZ, ul. Miastkowska

09/12/2016 


„Spotkanie przy choince”
Spotkanie Opłatkowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej
Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”
przy ulicy Miastkowskiej w Poznaniu
 
Przedświąteczny czas często kojarzony jest z zakupami, pośpiechem i korkami. Nie chcąc zatracić prawdziwej istoty Świąt Bożego Narodzenia, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, ich rodzice, opiekunowie a także bliscy przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się na 12 już spotkaniu opłatkowym. 
Piątkowe, grudniowe popołudnie rozpoczęło się inscenizacją pt. „Dziewczynka z zapałkami”, w której nasi uczestnicy mogli zaprezentować swe umiejętności aktorskie. Przedstawienie zostało obsypane gromkimi brawami. Urzekło ono nie tylko swoją wzruszającą formą ale przede wszystkim przesłaniem, które zachęcało nas do tego by każdego dnia być lepszym dla bliźnich, nie pozostając obojętnym na ludzkie nieszczęście.
Gości serdecznie przywitała kierownik warsztatów pani Anna Hojda-Nowak, która wyraziła ogromną radości z przeżywania wspólnie kolejnego spotkania opłatkowego.
Po oficjalnej części uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek i wspólne kolędowanie. W czasie tym, można było zapoznać się z pracami podopiecznych oraz zagłosować w konkursie na najpiękniejszy „świąteczny lampion”. Nie zabrakło życzliwych rozmów, śpiewania kolęd, składania sobie życzeń, prezentów oraz ciepłej „rodzinnej” atmosfery.
Był to czas zatrzymania w tym zabieganym świecie, przemyśleń i świątecznego nastrojenia, które dało nam nadzieję i pokój na te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań