Order of Malta

Aktualności

Świątecznie w Maltańskim Ośrodku Geriatryczno –Gerontologicznym

30/12/2020 


W tym roku nie mogliśmy usiąść przy wspólnym stole, przy dźwięku kolęd, porozmawiać, wspólnie powspominać. Mamy nadzieję, że pomimo trudnego dla nas wszystkich czasu, udało się nam przynajmniej trochę wprowadzić naszych Seniorów w świąteczny nastrój.
Nie było nam dane spotkać się w szerszym gronie, ale dostarczyliśmy Seniorom do domów upominki, przekazaliśmy życzenia i opłatek. Część osób mogła odebrać upominki osobiście i przynajmniej chwilę porozmawiać. Bardzo miłym spotkaniem były także … telefoniczne rozmowy. Nie da się jednak ukryć, że wszyscy czekamy na wspólne spotkania, zajęcia i wycieczki.
W ramach organizowanych zwykle przed świętami warsztatów rękodzielniczych zaproponowaliśmy Seniorom wykonanie świątecznych dekoracji. 40. zainteresowanym osobom przekazaliśmy zestaw materiałów wraz z instrukcją. Efektem były piękne prace, które możemy podziwiać w załączonej galerii. Cieszy nas szczególnie inwencja i kreatywność, jaką wykazali się Seniorzy, Instrukcja okazała się jedynie podpowiedzią, inspiracją. Każdą dekorację cechuje indywidualność, niepowtarzalność.
Nie było wprawdzie świątecznego ciasta na wspólnym stole, ale chętne osoby wzięły udział w warsztatach kulinarnych pn. „Świąteczne smaki”. Wszechstronne zdolności naszych Seniorów zaskakują nas za każdym razem. I przy tej okazji okazało się, że z przekazanych propozycji i artykułów na świąteczne ciasta, powstały wyglądające smacznie wypieki.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań