Order of Malta

Aktualności

W nowym rytmie pracy

21/01/2021 


Od poniedziałku decyzją Wojewody wznowiono pracę Warsztatów oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Wielkopolsce, oczywiście w zaostrzonym rygorze sanitarnym i zmienionym trybie pracy – mającym zapewnić zarówno uczestnikom i pracownikom jak największe bezpieczeństwo. Co dokładnie oznaczają te warunki dla naszej placówki?

W hybrydowym trybie pracy nie porzucamy całkowicie zajęć zdalnych – ale staramy się aktywizować jak najwięcej osób do powrotu do udziału w zajęciach stacjonarnych. Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy, podzieleni są na dwie grupy, jedna z których pracuje zdalnie z domów – druga, stacjonarnie w naszych pracowniach. Po tygodniu następuje zmiana grup.

Oczywiście, na miejscu obowiązują nadal wprowadzone już wiosną dodatkowe środki bezpieczeństwa. Na teren placówki wejść mogą tylko pracownicy oraz uczestnicy WTZ, przy wejściu stoją specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk, a każdy wchodzący na teren placówki ma mierzoną temperaturę. Zgodnie z zaleceniami Inspektoratu, wszyscy mamy na sobie maseczki i zachowujemy większe odległości pomiędzy sobą. Szczególną uwagę poświęcamy również dbaniu o codzienną higienę, odpowiedniemu myciu rąk oraz dezynfekcji powierzchni ogólnodostępnych – blatów, oparć, klamek – oraz narzędzi.

(Zdjęcie w nagłówku za pośrednictwem serwisu Pexels.)

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań