Order of Malta

Aktualności

Warsztatowe Spotkanie Opłatkowe

18/12/2023 


Tegoroczne spotkania opłatkowe w WTZ Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich odbyły się w dniach 8 grudnia na Komandorii, oraz 15 grudnia – na Ławicy. Przy Wigilijnych stołach w obu placówkach spotkali się uczęszczający do nich Uczestnicy wraz z Rodzinami i Opiekunami, Kadra placówek a także zaproszeni Goście i Przyjaciele WTZ.

Spotkania tradycyjnie otwierało powitanie Pani Kierownik, oraz przygotowane w placówkach jasełka. Słowa refleksji oraz życzenia świąteczne złożył wszystkim zebranym p. Andrzej Baehr, Dyrektor Zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, a po nim przesłanie i Ewangelię odczytali zaproszeni na uroczystość księża proboszcze parafii, z którymi współpracują Warsztaty – na Komandorii proboszcz parafii pw. Świętego Jana Jerozolimskiego za Murami ks. prałat dr Paweł Deskur; na Ławicy proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego, ks. kanonik dr Sebastian Kujawa.

Tradycją naszych Warsztatowych spotkań jest wizyta Gwiazdora – nie zabrakło go również tym razem; do końca spotkania trwało również wspólne kolędowanie. 

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań