Order of Malta

Wieczory z Aniołami

Prawdziwie sielski – anielski nastrój panuje w Sali im. Jana Pawła II w Puszczykowie, już od początku grudnia. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy „Wieczory z Aniołami” – spotkania z zaprzyjaźnionymi placówkami, rodzinami naszych uczestników,darczyńcami oraz przedstawicielami władz samorządowych i pozarządowych. Uroczystości, na które zapraszamy ok.300 gości rozpoczyna tradycyjnie minispektakl teatralny przygotowany przez uczestników naszego Domu.
Spotkanie połączone jest z wystawą prac tematycznie związanych z Narodzinami Bożego Syna.

Autorzy, niczym wędrowcy przybywają do nas z różnych stron Wielkopolski: z Dopiewca, Chrzypska Wielkiego, Lisówek, Mosiny, Swarzędza, Poznania, Owińsk, Włoszakowic, Kowanówka, Gniezna, Jastrowia i …Puszczykowa.

„Gwiazda Betlejemska”, „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, ‘Świąteczny piernik”, „Bombka”, „Świąteczne drzewko” – to konkursy plastyczne, w których dotychczas brali udział uczestnicy placówek zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych z terenu Wielkopolski. Dla osób doskonale „władających piórem” przygotowujemy konkursy literackie i poetyckie – goście oraz autorzy prac otrzymują w trakcie Wieczoru specjalne wydanie – zbiór wszystkich utworów.
Momentem szczególnie oczekiwanym jest rozstrzygnięcie konkursów – poetyckich i literackich oraz wręczenie dyplomów i nagród – nie tylko dla laureatów…
Grudniowe Wieczory z Aniołami odbywają się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Urzędu Miasta Puszczykowo oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań