Order of Malta

Aktualności

Wielkanocne warsztaty w Maltańskim Ośrodku Geriatryczno – Gerontologicznym

01/04/2023 


Inspiracją do stworzenia ozdób, stroików, palm i wianków były zbliżające się Święta Wielkiej Nocy. W sobotę 25 marca br. beneficjenci Maltańskiego Ośrodka Geriatryczno – Gerontologicznego, podzieleni na grupy, wzięli udział w warsztatach artystycznych.
Osoby uczestniczące w warsztatach decoupage wykonały tą właśnie techniką piękne wielkanocne ozdoby. Zajęcia wymagały dużo wysiłku i cierpliwości, ale dzięki wskazówkom terapeutów i zdolnościom uczestników efekty warsztatów zaskoczyły wszystkich. Warsztaty rękodzielnicze, podczas których Seniorzy wykonali wielkanocne stroiki na plastrze drewna, były również wyzwaniem, z którym uczestnicy zajęć poradzili sobie wspaniale. W trakcie warsztatów florystycznych beneficjenci Ośrodka mieli możliwość wykonania wielokolorowych tradycyjnych palm wielkanocnych. Nie zabrakło też wianków wielkanocnych wykonanych podczas innej formy warsztatów rękodzielniczych. Tu słomiane jednokolorowe obręcze po kilku chwilach stawały się kolorowymi, ozdobnymi wiankami.
Kawa i ciastka dodawały sił i energii do działania, a wiosenny nastrój, który towarzyszył uczestnikom spotkań widoczny jest nawet na zdjęciach, które prezentujemy w galerii.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań