Order of Malta

Aktualności

Wycieczka do Muzeum Uzbrojenia

23/09/2014 


Z początkiem maja 2012r. z uczestnikami pracowni umiejętności społecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” wybraliśmy się na wycieczkę plenerową do Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli. Celem wyjazdu i było poznanie ciekawego miejsca w mieście oraz zapoznanie się z eksponatami militarnymi z czasów II wojny światowej.
 
Podczas zwiedzania muzeum mieliśmy okazję obejrzeć interesujące przedmioty użytkowe żołnierzy i rozmaite modele pistoletów, karabinów używanych w walkach o Cytadelę. Okazało się, że w naszej malutkiej grupie są
osoby bardzo zainteresowane historią uzbrojenia. Adam, Jacek i Zuzia dopytywali się o przeznaczenie poszczególnych eksponatów Na zewnątrz, na placu muzeum podziwialiśmy różne modele czołgów używanych w walce z okupantem. Część uczestników z chęcią i entuzjazmem zrobiła sobie na ich tle pamiątkowe zdjęcie.
 
Później przeszliśmy do drugiej części wystawy, gdzie można było zobaczyć zabytkowe samoloty, helikoptery, armaty, samochody transportowe czy samochód polowy służący jako szpital do opatrywania chorych żołnierzy. Jednak największe wrażenie podczas zwiedzania ekspozycji zrobiło na uczestnikach wycieczki przedstawianie zasięgu samolotów, interesowało ich, jaką odległość można było nimi pokonać.
Wycieczka była bardzo udana, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Nie zapomnieliśmy również o chwili przyjemności dla ciała i poszliśmy do wyjątkowo uroczej restauracji z mnóstwem kwiatów, gdzie zjedliśmy pyszne desery. Niemało radości dostarczyła również piękna pogoda, którą przywitała nas Cytadela.
 
 
Instruktor warsztatów terapii zajęciowej
pracowni umiejętności społecznych
Waldemar Nawrot

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań