Order of Malta

Aktualności

XVI Malta Strong 2018

15/06/2018 


Dnia 07.06.2018r. odbyła się XVI edycja zawodów sportowych „Malta Strong” organizowanych przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich.

Zmagania odbywały się na placu przy Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykowie. Uczestnicy mieli możliwość zmierzenia swoich sił w oryginalnych konkurencjach indywidualnych i grupowych, które wymagały zręczności i często współpracy. Grupowe konkurencje polegały między innymi na ustawieniu rusztowania na mecie, biegu oraz przenoszeniu skrzynki z drewnianymi klapkami, wyciskaniu szpuli od kabla, turlaniu beczki do mety, biegu z taczką i przewożeniu mięty doniczkowej. Najtrudniejsza konkurencja polegała na przerzucaniu opony od tira w kierunku mety, wymagała ona płynnych ruchów oraz siły. W konkurencjach indywidualnych, w tym roku zawodnicy mogli sprawdzić swoją celność wykonując rzuty do kosza i darta, a także szybkość pokonując dmuchany tor przeszkód. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy otrzymali wiele dyplomów, które dodatkowo nagrodziły ich determinację i zaangażowanie w konkurencje.

Spotkanie pozwoliło na wspólną integrację wielu ośrodków, zakończyło się wręczeniem dyplomów oraz nagród. Mamy nadzieję, że przyszłym roku również weźmiemy udział w kolejnej edycji zawodów.

Uczestnicy

ŚDS Swarzędz

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań