Order of Malta

Aktualności

Zaproszenie na Zlot Talentów

12/07/2021 


W środowisku osób z niepełnosprawnościami nie brakuje osób utalentowanych. To właśnie z myślą o nich, już od kilku lat, organizowany jest Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pod nazwą „Zlot Talentów”. – W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja tej imprezy. Te wcześniejsze tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że tego typu wydarzenie jest bardzo potrzebne. Jego podstawowym celem jest integracja środowiska oraz wyszukanie osób z dużym potencjałem artystycznym. I to się udaje, bo z roku na rok poziom nadsyłanych prac jest coraz wyższy – mówi Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, jeden z głównych organizatorów imprezy.

Przegląd stwarza też okazję do zaprezentowania tego, co jest na co dzień realizowane podczas zajęć w placówkach terapeutycznych. – W tym roku, tak jak w latach poprzednich, uczestnicy Złotu Talentów będą mogli zaprezentować swoje uzdolnienia w takich dziedzinach sztuki jak plastyka, fotografia, film, muzyka i teatr. Planujemy, że finał tegorocznej imprezy odbędzie się w październiku w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie, czyli tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. O ile oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, bo w ubiegłym roku byliśmy zmuszeni zorganizować podsumowanie Przeglądu w formie online – dodaje Jerzy Pelowski.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe. Spośród wszystkich uczestników przeglądu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2021”, który otrzyma nagrodę specjalną. Dodajmy, że zgłaszane prace i utwory muszą być dziełami oryginalnymi, do których pełne i wyłączne prawa autorskie przysługują uczestnikowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, nie naruszają praw osób trzecich, a także nie były dotychczas publicznie prezentowane. Projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego, a jego organizacją zajmuje się Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”. Dodatkowe informacje pod nr tel. 61 819 44 46, 507 117 248 lub mailem: maltadom@wp.pl. Poniżej wszystkie wymagane załączniki.Zaproszenie na ZLOT TALENTÓW 2021

 

Karta opisu ZLOTU TALENTÓW 2021

 

Oświadczenie uczestnika nr 1 ZLOTU TALENTÓW 2021

 

Karta zgłoszenia na ZLOT TALENTÓW 2021

 

Regulamin  ZLOTU TALENTÓW 2021

 

Karta opisu ZLOTU TALENTÓW
2021 (DOC)

 

Oświadczenie uczestnika nr 2 ZLOTU TALENTÓW 2021

 

Karta zgłoszenia na ZLOT TALENTÓW 2021 (DOC)

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań