Order of Malta

Aktualności

Spotkanie Opłatkowe w Maltańskim Centrum Pomocy „Komandoria”

10/01/2024 


W dniu 8 stycznia br. w Maltańskim Centrum Pomocy ”Komandoria” w Poznaniu odbyło się Spotkanie Opłatkowe.
Zaproszonych gości powitał Pan Andrzej Baehr – Dyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu. Byli wśród nich m.in.: JE Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, Pan Antoni Kalisz Wicestarosta Poznański, JM Prorektor ds. Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, JM Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, Pan Tomasz Woźnica, Wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Pan Dyrektor podziękował wolontariuszom, pracownikom, darczyńcom, partnerom i wszystkim osobom wspierającym Fundację, dzięki których ogromnemu zaangażowaniu Fundacja zmierzyła się z wyzwaniami i mogła po raz kolejny pomóc osobom potrzebującym.
Słowem Bożym z przybyłymi gośćmi podzielił się JE Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Mówił m.in. o działalności Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich oraz o historycznych uwarunkowaniach tradycji bożonarodzeniowej szopki i roli, jaką odegrał w tym aspekcie św. Franciszek z Asyżu.
Tradycyjnie w spotkaniu wzięli udział nasi niezwodni wolontariusze, darczyńcy, przedstawiciele duchowieństwa, osoby, które na co dzień wspierają dzieła maltańskie, pracownicy Fundacji oraz przedstawiciele Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Naszymi gośćmi były również dzieci i ich mamy, które po wybuchu wojny w Ukrainie zostały przyjęte przez naszą Fundację i zamieszkały w domach przyjaciół Fundacji, a także przyjaciele Fundacji, którzy przyjęli Uchodźców pod swój dach.
Przedstawienie świąteczne w wykonaniu podopiecznych prowadzonego przez Fundację Maltańskiego Centrum Pomocy Rodzinie dla Uchodźców z Ukrainy w Poznaniu, piękne stroje i dekoracje regionalne były dla uczestników spotkania wyjątkowym przeżyciem. Uroczystą atmosferę dopełnił dźwięk pięknych kolęd.
Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności Fundacji w ostatnich miesiącach, omówieniem planów na rozpoczynający się rok, a przede wszystkim do niekończących się rozmów, życzeń i ciepłych słów.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań