Order of Malta

Aktualności

Talent Roku za piosenkę

13/10/2023 


Maciej Przybylski wygrał nagrodę Talent Roku w jedenastej edycji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Mieszkańców Powiatu Poznańskiego. Uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowych z Lubonia wyróżnienie otrzymał za wykonanie piosenki pt. „Pszczółka Maja”. Gala finałowa odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie.

– Jestem pod wielkim wrażeniem zarówno tej imprezy, jak i prac, które tutaj zobaczyłem. A przyjechałem specjalnie wcześniej, aby dokładnie i na spokojnie wszystko obejrzeć. Ten podziw dotyczy również zaprezentowanych w trakcie koncertu występów wokalnych oraz teatralnych. Mogę tylko pogratulować talentu oraz kreatywności wszystkim tym, którzy wzięli udział w przeglądzie – stwierdził już po wręczeniu nagród Mirosław Wieloch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu, który w Mosinie reprezentował starostę poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Na tegoroczny finał Zlotu Talentów przyjechali przedstawiciele niemal wszystkich placówek z powiatu poznańskiego zajmujących się na co dzień rehabilitacją osób z niepełnosprawnościami. – W sumie, na przegląd zgłoszono ponad trzysta prac. Największą popularnością, tak jak w latach wcześniejszych, cieszył się konkurs plastyczny. Nieco mniej przysłano za to fotografii, co może nieco dziwić biorąc pod uwagę fakt, jak łatwo w obecnych czasach zrobić i przygotować zdjęcie. Placówki zaprezentowały także sześć spektakli oraz siedem teledysków – wylicza Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, organizator imprezy.   

– Nie mamy tematu przewodniego całego przeglądu, ale w niektórych kategoriach proponujemy konkretny motyw. W fotografii było to na przykład selfie, a w malarstwie kubistyczny autoportret. Jaki był poziom imprezy? Mieliśmy w tym roku nowe, równie profesjonalne, jak w latach ubiegłych jury, którego zdaniem był on naprawdę dobry. Sama impreza jest bardzo potrzebna, bo pozwala uczestnikom przeglądu stanąć na dużej scenie i poczuć prawdziwe emocje – dodaje. Organizatorem Zlotu Talentów jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, a cały projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego. 

 

 

Tomasz Sikorski

Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań