Order of Malta

Aktualności

Wielkanoc w Maltańskim Ośrodku Geriatryczno – Gerontologicznym

30/03/2021 


 

W ramach Maltańskiego Ośrodka Geriatryczno – Gerontologicznego, prowadzonego na zlecenie Miasta Poznań przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, przygotowaliśmy i przekazaliśmy 80. Seniorom wielkanocne paczki. Nadal, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Beneficjentów, nie mogliśmy spotkać się wspólnie w siedzibie naszego Ośrodka.

Postanowiliśmy chociaż w pewnym stopniu zrekompensować Seniorom   „poniesione straty”.Terapeuci zaproponowali chętnym osobom wykonanie w domu prac rękodzielniczych o wielkanocnej tematyce. Przygotowaliśmy i przekazaliśmy 50 zestawów zawierających materiały oraz instrukcję wykonania. Oczywiście były to tylko pomysły   pozostawiliśmy miejsce  na  twórczą  inwencję.  Na  dzieła  nie  trzeba  było  długo  czekać. Wygląda na to, że mamy pracowitą i uzdolnioną grupę. Spływają do nas fotografie wykonanych prac, które później  zamieszczamy  na  stronie  internetowej Fundacji, żeby podzielić się efektami pracy i świąteczną atmosferą.

Przekazaliśmy też propozycje świątecznych kulinarnych przepisów. Mamy nadzieję, że tak, jak poprzednio przygotowywanie świątecznych smakołyków przyniesie dużo radości

       Oczywiście  wszyscy  czekamy  na czas, kiedy będziemy mogli organizować spotkania w szerszym gronie, zajęcie i wycieczki.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska"

ul. Świętojańska 1, 61-113 Poznań