Viva Ars w Poznaniu

10/06/2016

„Bijmy brawa, nadchodzi Mieszko i Dobrawa” – uczestnictwo w przedstawieniu muzyczno-teatralnym podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, na IX Spotkaniu Śródeckim Viva Ars w Poznaniu – 07.06.2016r
Dawno, dawno temu… nie, to nie bajka, to wydarzenie, które mieliśmy ogromny zaszczyt współtworzyć i przedstawić zgromadzonej publiczności  wraz z innymi lokalnymi środowiskami dzielnicy Śródki podczas IX Spotkania Śródeckiego Viva Ars w Poznaniu. 180 aktorów, w tym nasi podopieczni Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” przy ul. Świętojańskiej w Poznaniu, przygotowali niezwykle plastyczną opowieść o historii związanej z 1050-tą rocznicą Chrztu Polski w amfiteatrze Bramy Poznania. Widowisko muzyczno-teatralne zachwyciło niemal wszystkich:) Barwne kostiumy, ludowe tańce w wykonaniu zespołu tanecznego „Małych Poligrodzian” czy występ uczestników warsztatów odzwierciedlił dawne czasy i kawałek historii Polski. Duże wrażenie wywarły na nas ogromne, kolorowe postacie Mieszka i Dobrawy.
Występ ten to inicjatywa, której celem była nie tylko integracja śródeckich placówek, mieszkańców czy działaczy społecznych. To także chęć pokazania, że osoby z  dysfunkcjami, są w stanie przygotować fantastyczne widowiska artystyczne.
W wydarzenie włożyliśmy z naszymi podopiecznymi ogrom pracy podczas tygodni przygotowań… Wysiłek i trud został wynagrodzony uznaniem publiczności i gromkimi oklaskami. Na pewno pojawimy się tam ponownie za rok.